Mámo! Už je tady nový rok!

Jsem Máma! | 1 komentář

S upřímným přáním všeho dobrého do nového roku, Vám přináším i nový článek. Kvůli přechodu z původních stránek a vytváření tohoto krásného nového webu, jsem neměla moc prostor psát (samozřejmě jsem byla zaměstnaná i péči o Filipínka). Brzy bych to chtěla dohnat a tak jsem se rozhodla, že budu pravidelně min. 1x týdně přidávat nové články (to jsou ty novoroční předsevzetí), takže se máte na co těšit. Co se tedy za poslední dobu událo?

Prosinec jsme trávili v pohodovém tempu. Máme za sebou 3. měsíční prohlídku a očkování (více ZDE!), prvního Mikuláše, první Vánoce a prvního Silvestra. Né, že by o tom teda Filípek měl tucha :D. Na Mikuláše jsme od dědečka dostali kolotoč k jídelní židličce, který malý zbožňuje a dokáže ho kdykoliv uklidnit, sám si na něm točí a je spokojený. Na Vánoce za něj dárečky rozbalovala maminka, takže to si taky moc neužil i když spokojeně koukal. No a silvestr skoro celý prospal, teda samozřejmě kromě alá půlnočního focení (v 22 hodin :D) na náš polaroid, z jehož fotek mu později udělám scrapbookové album.

Dnes jsme, ale zažili jinou komedii. Protože se Filípek poslední dobou hodně propínal, hledala jsem na internetu informace. Samozřejmě jsem našla, že propínání do luku neznačí nic dobrého. Jinak je Fíla ukázkový. No a tak jsme se velkou oklikou dostali k paní doktorce neuroložce. Musím říct, že byla opravdu skvělá, Filipínek je prý 100% správňácký a zdravý, ale i tak jsem dnes odcházela se špatným pocitem. Ona totiž ta oklika způsobila, že to vypadalo, že obcházíme naši pediatričku a ještě jsme došli k její učitelce. Takže Vám radím, neobcházejte své doktory, ani když o tom nevíte.

No a nakonec Filda dnes – tedy 118. den svého života, poprvé ochutnal něco jiného než mlíčko (když nepočítám kapky na bříško, ruce, plenky, kolotoč, deku, hračky, a nás). Na doporučení výše zmíněné paní doktorky, jsme mu dali ochutnat pár kapek z měsíčků mandarinky, no a chutnala mu velmi. Ačkoliv ještě neplánuji začít dokrmovat, tohle mi udělalo radost.

Jaký je Váš názor na příkrmy u kojeného miminka? Podělit se můžete v komentářích.

Karolína Chovancová

Karolína Chovancová

Ahoj! Jmenuji se Karolína a jsem (nejen) Máma! Ačkoliv je rodičovství důležitou a naplňující rolí, dítě je šťastné pouze pokud je spokojený i rodič. Proto bych ráda pomohla ostatním rodičům zvládnout péči o dítě s přehledem a motivovala je k tomu, aby se ani s dítětem nevzdávali svých snů, ať už chtějí dostudovat, začít podnikat, cestovat nebo cokoliv jiného.

Jak jsem nebyla připravená na Fílovu reakci po očkování

Sedím na kraji postele a hodiny ve vedlejším pokoji mi ukazují čas 3:47 ráno. Sedím a zpytuji...

Jak hnízdit s rozumem?

Už jste to určitě slyšely, že my Mámy máme potřebu hnízdit - tedy obstarat pestré a bezpečné...

Mámo! Už je tady nový rok!

S upřímným přáním všeho dobrého do nového roku, Vám přináším i nový článek. Kvůli přechodu z...

Co mi pomáhá v péči o Filípka?

Když jsme byli v porodnici, chtěli po nás, abychom pravidelně zapisovali do Filípkovy karty, jak často jsem kojila a kolikrát denně čůral a kakal. Protože tyto údaje mají skvělou vypovídací schopnost o tom zda miminko prospívá, já jakožto pečlivý člověk, jsem se rozhodla v tom pokračovat i po příchodu domů z porodnice.

Co jsem zařizovala po porodu?

Filípek je na světě a nás čeká, kromě péče o něj, také spousta papírování a běhání po...

Zapojte se do diskuze 🙂

1 komentář

  1. Alyssana

    Ahoj moc pěkný blog 🙂 Můj bráška je kojený a mamča příkrmy zatím odmítá. Já tomu nijak nerozumím, je mi přece jen jenom 16, ale vím, že to jednu dobu hodně řešila. Doporučím jí tvůj blog, určitě jí něco zaujme.

    Odpovìdìt

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílejte!

Sdílejte tento článek s přáteli!