Jak jsem nebyla připravená na Fílovu reakci po očkování

Jsem Máma! | 1 komentář

Sedím na kraji postele a hodiny ve vedlejším pokoji mi ukazují čas 3:47 ráno. Sedím a zpytuji svědomí. Na své části postele spí Matěj. Za chvíli bude vstávat do práce. Spí a netuší průběh této noci, i když bych byla raději, kdyby byl vzhůru se mnou, nechci ho budit. Na mé části postele spí Filípek. Vzhledem k okolnostem spí docela klidně. Neustále ho kontroluji. Když jsem ho večer ukládala ke spánku, ještě jsem netušila, že tato noc nebude pro spáče. Otírám si zbytky neodlíčené řasenky a už podruhé zívám. Hlavou mi probíhá myšlenka: Mohla jsem to udělat líp. Mohla jsem to vědět. Mohla jsem být lépe připravená. Utěšuji se myšlenkou, že prostě nemůžu vědět všechno.

Když jsme včera všichni tři šli na desátou do poradny, připadala jsem si připravená – chápejte, čekalo nás již druhé povinné očkování. Dokonce jsme dokázali změnit průběh daného očkování, i když samotné píchání jehličky bylo opět srdcervoucí. S tím už jsem však počítala. Zbytek dne probíhal poklidně a bez teplot, až jsem byla překvapená. Fíla občas smutně kníknul, už poznám tu změnu v jeho hlase, zní hodně smutně až naříkajíce. Není to ten typ běžného pláče, kdy se nám snaží něco říct, ale pláče si pro sebe, že mu není dobře.

Večer jsem opět provedla naše základní uspávací rituály a Fíla lehce po 8 hodině usnul. Byla jsem pyšná, že jsme to dnes tak zvládli. Ještě jsem si pustila nějaká vzdělávací videa na Youtube a čekala na Matěje, až se vrátí z pravidelného tréninku volejbalu. Když se pak Fíla krátce po půlnoci vzbudil, automaticky jsem mu změřila teplotu. To už mi bylo jasné, že udělám vše proto, aby se cítil líp, i když zítra nebudu vyspaná do růžova. On totiž úplně hořel. Nakojila jsem ho a vzala opět na toaletu. Kvůli zvýšené teploty jsem se rozhodla mu dát čípek homeopatik, který jsem měla připravený, již na minulé očkování (ale nepoužila jsem ho).

Jenže jak se zavádí čípek miminku? Mé odhodlání bylo stejně velké jako Fílovo odhodlání čípek vytlačit zpátky. Po několika zasunutích jsem to vzdala, uložila jsem ho ke spánku a čekala na vývoj jeho teploty. Po 1 hodině ranní teplota stále rostla a já si začala vyčítat, že jsem koupila pouze homeopatické čípky. Každých 10 minut jsem malému netrpělivě přikládala teploměr k uchu. Teplota neklesala. Říkala jsem si, že jestli dojde k 39 °C, sednu do auta a zajedu do jediné nonstop lékárny – až do Ostravy (a to je fakt kus). Protože malý i přes svou teplotu krásně spal, nastavila jsem si budík zhruba za 1,5 hodiny a šla si na chvíli lehnout. Fíla se však vzbudil dříve a tak jsme v polospánku pokračovali kojením. Z polospánku, mě probrala až špatně naměřená horečka. A tak jsem tady teď. Je 5 hodin ráno. Stále sedím na kraji postele odhodlána pomoc ostatním mámám, se na tuto noc připravit. V dalších dnech se můžete těšit na článek s radami. jak zvládnout očkování s nadhledem.

PS: Tímto článkem zdravím sestru Michaelu, která ještě v 1 ráno nespí a odpovídá na mé všetečné otázky.

Karolína Chovancová

Karolína Chovancová

Ahoj! Jmenuji se Karolína a jsem (nejen) Máma! Ačkoliv je rodičovství důležitou a naplňující rolí, dítě je šťastné pouze pokud je spokojený i rodič. Proto bych ráda pomohla ostatním rodičům zvládnout péči o dítě s přehledem a motivovala je k tomu, aby se ani s dítětem nevzdávali svých snů, ať už chtějí dostudovat, začít podnikat, cestovat nebo cokoliv jiného.

Jak jsem nebyla připravená na Fílovu reakci po očkování

Sedím na kraji postele a hodiny ve vedlejším pokoji mi ukazují čas 3:47 ráno. Sedím a zpytuji...

Jak hnízdit s rozumem?

Už jste to určitě slyšely, že my Mámy máme potřebu hnízdit - tedy obstarat pestré a bezpečné...

Mámo! Už je tady nový rok!

S upřímným přáním všeho dobrého do nového roku, Vám přináším i nový článek. Kvůli přechodu z...

Co mi pomáhá v péči o Filípka?

Když jsme byli v porodnici, chtěli po nás, abychom pravidelně zapisovali do Filípkovy karty, jak často jsem kojila a kolikrát denně čůral a kakal. Protože tyto údaje mají skvělou vypovídací schopnost o tom zda miminko prospívá, já jakožto pečlivý člověk, jsem se rozhodla v tom pokračovat i po příchodu domů z porodnice.

Co jsem zařizovala po porodu?

Filípek je na světě a nás čeká, kromě péče o něj, také spousta papírování a běhání po...

Zapojte se do diskuze 🙂

1 komentář

  1. sestra

    Já taky zdravím!! A doporučuji se při horeckach vykašlat na homeopatika. :-* pusu Filipkovi

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílejte!

Sdílejte tento článek s přáteli!