Co mi pomáhá v péči o Filípka?

Vyzkoušeno ! | Žádné komentáře

Když jsme byli v porodnici, chtěli po nás, abychom pravidelně zapisovali do Filípkovy karty, jak často jsem kojila a kolikrát denně čůral a kakal. Protože tyto údaje mají skvělou vypovídací schopnost o tom zda miminko prospívá, já jakožto pečlivý člověk, jsem se rozhodla v tom pokračovat i po příchodu domů z porodnice.

Ještě v porodnici jsem si začala zapisovat přesný čas začátku kojení, jak dlouho trvalo a z kterého prsa jsem kojila. Toto z důvodu kojení tzv. „sedmiček“ (více v článku o kojení). V porodnici jsem na to používala obyčejný sešit a ve všemožném zapisování do tohoto sešitu jsem pokračovala i doma. Jenže to po chvíli bylo hrozně nepřehledné a v noci nepraktické, protože jsem se snažila co nejméně svítit, ať nebudím Matěje.

Některé maminky používají k zapamatování ze kterého prsa naposledy kojily tzv. gumičkovou metodu. Na stranu toho prsa, ze kterého máte kojit si dáte na ruku gumičku. Tato metoda se mi však neosvědčila i z důvodu kojení „sedmiček“ a neustálého zapomínání gumičku přehodit. Existuje také silikonový náramek – ten jsem dostala od sestry ještě v těhotenství, ale ještě před porodem jsem ho stihla ztratit.

Když jsem v noci sledovala čas kojení, stopky na mobilu mi neustále zhasínaly. Rozhodla jsem se, že si koupím budík, který ve tmě svítí, abych na něj viděla. To nakonec nevyšlo, protože ten, který jsme koupili, byl pokažený nebo úplně marný. Takže jsme ho vrátili a než jsem si stihla koupit jiný, objevila jsem skvělou aplikaci do mobilu.

Záznamník kojení a péče o dítě. Deník kojence.

Jmenuje se Záznamník kojení a péče o dítě. Deník kojence. Jak název napovídá aplikace nezaznamenává pouze kojení ale i ostatní péči, jako přebalování, spánek, podávání léků, aj. (viz. níže). Najdete ji v obchodě od Google. Je dělaná pro Android a je ZDARMA. Těchto aplikací samozřejmě existuje nespočet. Jen na Google jsem jich našla alespoň osm. Tady ta co mám, měla nejlepší hodnocení a jelikož jsem ji stáhla jako první a sedla mi, ostatní ozkoušené nemám.

Jak aplikaci používám:

  • Stopuji si jak dlouho a z kterého prsa Filípek pije.
  • Zaznamenávám si přebalování.
  • Zaznamenávám si podané léky a naměřenou teplotu.
  • Stopuji si jak dlouho malý spí.
  • Zapisuji váhu a délku, jak malý roste.
  • Nechávám si připomínat, kdy už je čas kojit či přebalit plenku.
  • A v přehledných statistikách vidím, jak malý prospívá.

Co dále aplikace umí:

  • Zaznamenávat kolik ml dítě vypilo z láhve, jaké jídlo a množství jedlo a odsávání mléka.
  • Je možné zaznamenávat kontroly u lékaře, chůzi, koupání, péči, masáž, hraní.
  • Je možné nastavit si více dětí a vybrat si aktivity, které chci zobrazovat.

Jak si to tak čtu, za takové pozitivní recenze by mi mohli platit. 🙂 Každopádně tuto aplikaci doporučuji. Je skvělá pro zapomnětlivce, pro vytížené maminky nebo ty, které mají rády přehled. Pokud jste vyzkoušeli tuto nebo jinou aplikaci, nebo Vám používání aplikací přijde zbytečné, podělte se o Vaši zkušenost v komentářích.

POZNÁMKA

Zhruba od konce 3. měsíce, jsem tuto aplikaci částečně přestala používat. Začala jsem kojit střídavě z obou prsou a tak často, jak si Filípek řekne. Nyní ji používám pouze k záznamu váhy a délky. 

Karolína Chovancová

Karolína Chovancová

Ahoj! Jmenuji se Karolína a jsem (nejen) Máma! Ačkoliv je rodičovství důležitou a naplňující rolí, dítě je šťastné pouze pokud je spokojený i rodič. Proto bych ráda pomohla ostatním rodičům zvládnout péči o dítě s přehledem a motivovala je k tomu, aby se ani s dítětem nevzdávali svých snů, ať už chtějí dostudovat, začít podnikat, cestovat nebo cokoliv jiného.

Jak jsem nebyla připravená na Fílovu reakci po očkování

Sedím na kraji postele a hodiny ve vedlejším pokoji mi ukazují čas 3:47 ráno. Sedím a zpytuji...

Jak hnízdit s rozumem?

Už jste to určitě slyšely, že my Mámy máme potřebu hnízdit - tedy obstarat pestré a bezpečné...

Mámo! Už je tady nový rok!

S upřímným přáním všeho dobrého do nového roku, Vám přináším i nový článek. Kvůli přechodu z...

Co mi pomáhá v péči o Filípka?

Když jsme byli v porodnici, chtěli po nás, abychom pravidelně zapisovali do Filípkovy karty, jak často jsem kojila a kolikrát denně čůral a kakal. Protože tyto údaje mají skvělou vypovídací schopnost o tom zda miminko prospívá, já jakožto pečlivý člověk, jsem se rozhodla v tom pokračovat i po příchodu domů z porodnice.

Co jsem zařizovala po porodu?

Filípek je na světě a nás čeká, kromě péče o něj, také spousta papírování a běhání po...

Zapojte se do diskuze 🙂

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílejte!

Sdílejte tento článek s přáteli!